| deliacatalina25 a întrebat:

Nu pot sa fac rostogolirea pe saltea pentru traseu aplicativ… nu am făcut-o niciodata la sport. Pana și antrenorul a spus ca profesorii sunt de vina. Am încercat și in sala, și acasa… nu-mi iese, nu inteleg cum trebuie sa o fac, m-am uitat la zeci de videoclipuri, dar degeaba. Am tendința de a ma arunca in caz, oricât de amuzant ar sunalaughing Mi-e ciuda ca asta e singurul obstacol pe care nu-l pricep. La început am crezut ca nu le pot face din cauza ca am picioarele mai dolofane… dar nu e asta. Ce pot sa fac? Aveți vreo tehnica? Orice sfat m-ar ajuta

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Profesorii nu au nici o vian ca nu poti tu sa faci rostogolirea pe slatea, asta tine de mobilitatea ta sau cat de grasuta esti.
Exerseaza si daca nu ai mobilitate sau ai fundul mare, mai slabeste si vei reusii sa le faci, ca-s usoare.

| deliacatalina25 explică (pentru Violleta2022):

Problema e ca nu ne-a pus sa facem niciodata, de aceea îmi vine greu acum… și da, ma gândeam ca și din cauza fundului ca e prea mare

| Violleta2022 a răspuns (pentru deliacatalina25):

Pai, pune mana si exerseaza acasa, mai slabeste ceva, kilogramele alea mai multe, in special pe fund, nu fac cinste unei adolescente, iar la ora d esport, daca nici nu te stradui sa alergi si sa muncesti, nu poti sa dai probele.

| deliacatalina25 explică (pentru Violleta2022):

Eu fac sala, m-am concentrat pe punerea de masa musculară… dar intru la deficit

| Frank51 a răspuns:

O faci din instinct, nu e nicio tehnică specială. Mai vezi clipuri și încearcă să reproduci.

| deliacatalina25 explică (pentru Frank51):

Voi încerca, sper ca pana la următoarea pregătire sa reușesc singura sa o fac…. Doar ca nu stiu unde sa încerc. pe jos, pe covor, pe pat sau pe gazon

| Frank51 a răspuns (pentru deliacatalina25):

Cel mai ușor este pe o saltea pusă pe jos sau pe covoraș de yoga.