| paulx94x a întrebat:

Nu sunt sportiv, mai degraba sedentar, doar cateva kg in plus dar as vrea sa ma apuc de alergat insa obosesc foarte rapid, si stiu ca in mod normal ar trebui sa incepi gradat si in funcite de diferiti factori. stie cineva vreau site unde as putea afla aceste detalii? sau daca stiti chiar voi despre?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

E ceva normal sa obosesti la inceput, mai ales ca ai zis ca esti sedentar. Alearga, fa pauze, apoi alearga din nou si tot asa. Dupa o perioada in care te vei antrena cat de cat constant, vei progresa.

| RAY a răspuns:

e ceva normal la inceput sa obosesti, bea mai multa apa