| rooxanna25 a întrebat:

O amica s-a inscris la un curs de karate.I s-a cerut sa i-a un anumte echipament pentru cursuri iar printre lucrurile cerute ca echipament se numara si un lucru numit "cochilie pentru fete" stie cineva ce este acel lucru caci ma gandesc ca numai la melci nu se refera multumesc.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Este un accesoriu sportiv, asa cum existe casca de protectie, cotiere, genunchiere. Intra pe link si iti vei da seama cum arata si unde se monteaza.
http://imgur.com/n3NYdKR