| Alexandra_Denisa_1997_Pdw4 a întrebat:

O intrebare pentru cei care fac sala, in special fetele.
As vrea sa incep sa consum Lipox sau Proteine. Sa mai adaug masa.
Aveti idee cat de mult ajuta sau ce consecintii vor avea?
Ideea ar fi sa nu imi distrug corpul.

Răspuns Câştigător
| ARMINA a răspuns:

Daca vrei sa adaugi masa respecta cele 3 mese pe zi, si in una din ele sa contina tot timpul carne. nu te prosti cu proteinele, dupa o varsa ti se lasa pielea e o prostie.

12 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Proteina vegetala din soia. Fara proteina animala zer etc...

| lpavel a răspuns:

Proteinele artificiale nu sunt pentru fete dar nici pentru baieti incepatori ci pentru sportivi avansati care oricat ar manca nu-si pot alimenta corpul cu proteine din mancaruri de care au nevoie si atunci consuma aceste proteine artificiale sa zic asa. Dar ei ard pe zi cel putin 12-15 mii de calorii, in fine sa ne intoarcem la tine, tu mananca multe alimente bogate in proteine dar si vitamine si fa sport mult ca sa arzi acele calorii si atunci in loc sa ingrasi corpul tau va face muschi si vei prinde si greutate! Dar ai grija, baietilor nu le place fetele cu muschi laughing asta e si parerea mea: o fata sa fie cat mai feminina! happy

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru lpavel):

Sterge-l, te faci de râs.

| Alexandra_Denisa_1997_Pdw4 explică (pentru lpavel):

Imi iau proteinele din alimentatie oricum. Multumesc frumos.

| lpavel a răspuns (pentru Alexandra_Denisa_1997_Pdw4):

Asa sa faci! Cu placere! happy

| lpavel a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Ai facut 3 luni de sport si te crezi destept? laughing Nu sterg pentru ca ce am zis e foarte adevarat! De ce n-ai lasat si tu opinia ta sa nu te faci de ras? laughing

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru lpavel):

Ai auzit vreodată de strongmans? Sunt niste coloși de +140kg care ridică cateva sute de kilograme. Alimentația lor ajunge undeva la 12 mii de calorii pe zi. Un culturist PRO Mr.O Nu depășește 10 mii pe zi. Tu cum poti sa spui ca un sportiv ARDE 10-15 mii pe zi? Atat de prost esti sau nu-ti dai seama cat înseamnă această suma? Nu mai delira.

| lpavel a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Mai studiaza! laughing

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru lpavel):

Normal, nu exista nimeni care le stie pe toate, dar în contextul nostru, singurul care ar trebui să mai studieze sau sa se abțină din a da "raspunsuri" esti dumitale happy. Nici când dau raspunsuri caterincoase nu-s asa de proaste precum asta al tau. Ceau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt doar proteine si Lipox este pentru slãbit, daca vrei sã adaugi greutate mai adaugã carbohidrati si grãsimi in alimentatie.
Nu e neapãrat sa iei suplimente, dar poti daca iti permiti.
Bafta la sala!

| Miller_Ali_1993 a răspuns:

Se vede ca esti blonda! laughing) ti-l distrugi oricum. Ideea e sa ti-l distrugi cat mai lent, mancand aproape sanatos si pentru asta ai nevoie de mulllllllti bani. Lipox te ajuta sa-ti mentii greutatea si/sau sa slabesti iar proteinele sa pui masa musculara pe tine. concluzia o tragi singura laughing

| Alexandra_Denisa_1997_Pdw4 explică (pentru Miller_Ali_1993):

In primul rand, stiu si eu pentru ce se folosesc proteinele si Lipoxul.
In al doilea rand, daca vrei sa pari interesant, te rog sa * latrii la alta masa *.
Eu am intrebat frumos si asteptam un raspuns pentru cei care sunt stiutori, nu pentru persoane imorale. Ok?