| cristina_8819 a întrebat:

Of! deci cred ca am o obsesie. vreau sa slabesc si sa ziceam ca de azi mananc sanatos. bun incep sa mananc salate fructe, sa nu mananc peste ora 7 cel tarziu si sa fac si niste exercitii, dar pot sa ma abtin doar max 3 zile. ce pot sa fac? mai mult sport? mersi mult fundita

2 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Asa spun si eu laughing.Ca voi manca sanatos,ca voi face mai multe exercitii,ca nu voi mai manca seara si niciodata nu reusesc chatterbox.
Bine, eu nu fac asta ca sa slabesc ci ca sa am un stil de viata mai sanatos.
In primul rand, gandeste-te daca ai nevoie cu adevarat sa slabesti.Esti obeza sau ai cativa colacei pe burtica? Este o diferenta ca de la cer la pamant.
Daca esti obeza,ar trebui sa te duci la un nutritionist nu sa faci totul de capul tau pentru ca vei suferi mari tulburari de alimentatie,poti ajunge anemica sau bulimica sau te poti ingrasa si mai rau ca la inceput.

In schimb,daca ai doar cativa colacei pe burtica,solduri, etc incearca sa fii mai activa, sa renunti la cateva din dulciurile tale favorite si la sucurile carbogazoase si asta ar fi de ajuns.
Nu iti biciui organismul,"obligandu-l" sa slabeasca intr-un timp scurt.Cu timpul, vei vedea ca problemele tale se vor ameliora.

Baftahappy!

| Phantoms a răspuns:

Eu tias recomanda o sala de fitness 1 luna 2 ar fi de ajuns pentru slabit iar cu manca re incearca sa nu mai mananci porcari cat poti tu de mult (dulciuri in general) si vei vedea ca slabesti foarte usorwinking.
Bafta!