| alinutzu_6299 a întrebat:

Pareri Creatine Micronized /500g

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Destul de slaba, nu simt nimic de la ea. si nu vorbesc de o "servire", ci de 2 cutii, 2 luni.

| alinutzu_6299 explică (pentru Cosmin86):

Si ce doze ai luat?
5g pe zi cum scrie acolo sau mai mult?

| Cosmin86 a răspuns (pentru alinutzu_6299):

Am incercat si 10 gr... in afara de deranj la stomac nu am simtit altceva.

Mai bine iei o creatina adevarata, asta micronizata ( sau monohidrata ) e vai de capul ei

| DaimlerAG a răspuns:

Salut! Chestiile astea precum creatina iti dau pe o parte, dar iti iau pe alta.Pentru a folosi creatina trebuie sa te tii de sala. Daca te lasi de sala, te desumfli la propriu.Creatina iti umfla muschii repede, iar corpul nu poate tine pasul, deci pe brate o sa ai dungi rosi deoarece ti se crapa tesuturile(pielea nu are timp pentru dilatare).Si mai are un efect secundar urat de tot:impotenta.Te sfatuiesc sa nu incerci sa faci muschi prin pastile sau batoane.

| WeAreLegion a răspuns (pentru DaimlerAG):

Dupa ce ca esti prost ai mai faci si pe altii, creatina este un aminoacid natural care apare si in corpul uman dar in cantitati mici si nu creaza impotenta pentru ca nu are treaba cu organele reproducatoare si la faza cu desumflatul cea ce spui este o alta prostie pentru ca pierzi doar 2-3 kg care de fapt sunt masa lichida pe care oricine o acumuleaza cand foloseste creatina, dar va ramane cu ceva masa pe el si multa forta daca nu stii despre ce vorbesti mai bine taci!

| alinutzu_6299 explică (pentru WeAreLegion):

Este exact cum spui tu

| anonim_4396 a răspuns (pentru WeAreLegion):

In cantitati normale e infonsiva.Eu stiu ce efecte are creatina pentru ca am un coleg de clasa ce a luat si inca ia:i se zice pastiluta.(la partea cu impotenta am gresit.ma gandeam la steroizi atunci).La partea cu umflatul muschilor si aparitia dungilor rosi am dreptate.Naturalul e cel mai bun.Colegii mei spun ca daca acela care ia creatina se lasa de sala se va dezumfla si va fi asa cum a fost inainte.Eu nu vorbesc fara sa stiu.Trebuie sa recunosti ca orice modalitate de a otine muschi mai repede decat prin facut efort are efecte secundare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Naturalul e cel mai bun", pai creatina = natural. Creatina se gaseste in carne spre exemplu ( in special in carnea rosie ).

"Colegii mei spun ca daca acela care ia creatina se lasa de sala se va dezumfla si va fi asa cum a fost inainte", colegii tai sunt COMPLET PARALELI cu sportul.

Sa luam culturistii. Inainte de concurs cu 2-3 luni, NU mai iau creatina DELOC ( in perioada de definire ). Si nu ar fi stupid sa se dezumfle FIX INAINTE DE CONCURS?

Mai documentati-va si voi inainte sa aberati, hai ca se poate

| alinutzu_6299 explică (pentru Cosmin86):

Acum o sa o foloesesc daca am comandat-o sa vedem ce efecte are la mine daca nu are ce imi recomanzi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru alinutzu_6299):

Acum o termini.

s-o iei cu carbo simpli ( miere, suc de fructe natural facut de tine, dextroza, etc. )