| xCrank a întrebat:

am cumparat de la xcore creatine micronized 500 de grame as vrea sa stiu si eu cum se administreaza.

3 răspunsuri:
| oOoRubyoOo a răspuns:

Timp de 7 zile cate 15-20 grame pe zi
aceea se numeste partea de incarcare, nu este necesara dar te va ajuta sa se incarce muschii mai repede cu creatina

dupa cele 7 zile urmeaza faza de mentenanta 5 grame pe zi

dupa ce ai terminat de luat cutia vei pierde nivelul de creatina in cam 30 de zile si administrate impreuna cu o dieta buna si un antrenament bun, vor ramane niste progrese bune.

Spor

| xCrank explică (pentru oOoRubyoOo):

Dar cand se iau? inainte de antrenament, dupa?

| oOoRubyoOo a răspuns (pentru xCrank):

Creatina ramane in corp o perioada foarte mare de timp, deci practic nu conteaza cand o iei.
ia-o dupa sala in caz de ai probleme cu stomacul de la ea, pentru a nu iti afecta antrenamentul