| gaby218 a întrebat:

Pentru cunoscatori: anul trecut aveam 87 kg si m-am apucat de sala, forta +cardio, si pana in luna a 3- a asa am slabit vreo 6 kg, slabire de peste tot, oricum nu am vrut neaparat patratele, ci vroiam sa slabesc de pe picioare. Nu s-a vazut nicio diferenta la mb inferioare prin aceasta slabire. A trebuit sa iau pauza dar acum am inceput sa fac iar sport, am 85 kg. Stie cineva cam cat ar trebui sa fie slabirea ca se se observe si pe mb inf, daca la 6 kg nu s-a vazut nicio diferenta? Tesut adipos pe abdomen nu este foarte mult( sa zicem 2 cm superior si vreo 3-4 subombilical), daca am zice un standard de masurare

1 răspuns:
| naf29 a răspuns:

Salut, nu stiu un exercitiu anume pentru dat jos dp membrele inferioare. Ai putea incerca sa faci mai mult picoare la sala ( poti sa incerci si aparatele pe care le fac fetele la sala, la picioare, chiar daca ai sa zici ca nu ai nevoie). Poti incerca sa schimbi putin alimentatia sa mai diversifici, nu uita 20 % antrenament 80 % alimentatie. Succes
http://antrenorpersonal.wordpress.com/