| Λndrei a întrebat:

Peste o saptmana trebuie sa dau proba de rezistenta la sport si trebuie sa alerg 1km in 3'45". Exista vreo modalitate de a-mi intarii rezistenta cu ceva exercitii in casa, gen genoflexiuni? Nu prea am vreme sa alerg afara, e frig si nu prea ma lasa timpul...

Răspuns Câştigător
| dra1 a răspuns:

Ai putea sa incepi sa alergi distante mai mici cum ar fi:500m apoi 700m apoi900 si apoi un km.dar in nici un caz sa no faci in ziua de dinainte de proba.Si eu trebuie so dau, fara sa iesi afara nu prea is metode, funda?

7 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Poti sa faci si genuflexiuni sau urcat scari si coborat, de cateva ori, dar nu cumva sa te antrenezi prea tare, trebuie sa faci exercitii usoare de tot fara sa faci febra. Mai 30 fenuflexiuni, mai un sarit coarda si atat ca 7 zile e un timp foarte scurt.
Asa am facut eu odata cand mai aveam cateva zile pana la proba si facusem febra musculara de nu mai puteam nici merge laughing))

| oOoRubyoOo a răspuns:

Depinde cat de disperat esti dupa acea proba.
practice makes you perfect.iar daca te antrenezi, sa lasi 1 zi de pauza inainte de...

dar daca nu ai cum sa ajungi la performanta aia pana atunci...adica niveul tau actual este cu mult sub ce trebuie.

Poti incerca Equipoise+Testosterone big grin + o bomba pentru insulina inainte de concurs cu vreo 100-150g Dextroza (daca asta nu iti da energie nimic nu iti dalaughing )
Efecte secundare posibile la combinatia de mai sus? micsorarea testiculelor,acnee,chelire,cresterea in masa musculara,"roid rage",oprirea cresterii in inaltime,hipertensiune,distrugerea ficatului, moarte.
Dar cu siguranta ar imbunatati performantele big grin

Combinatia de mai sus nu e scrisa la misto, chiar este folosita combinatia insa pentru o perioada mai mare de 3 saptamani iar avantajele sunt spulberate de dezavantaje.

| Λndrei explică (pentru oOoRubyoOo):

Mda,mai bine il omor pe profu'.

| DraGfirE a răspuns:

Pai sincer sa fiu ar trebui sa iti faci timp sa alergi ca altfel nu poti.

| Leocerba a răspuns:

Cica"nu prea ma lasa timpul..." ca si cum daca faci exercitiile-n casa timpul iti este favorabil si daca le-ai fi facut afara,timpul ar fi fost in defavoarea ta laughing
Ai timp sau n-ai?
Intr-o saptamana nu prea ingrasi porcu`,stii asta, dar proba la rezistenta o dati in sala sau afara?
In orice caz, pe termen scurt, nu stiu exercitii mai bune ca urcatul si coboratul scarilor.Fii atent sa nu-ti rupi gatul si fa-o gradat.

| Leocerba a răspuns:

Spre rusinea mea,n-am fost niciodata in Hateg, te cheama si hateg, de unde am dedus eu ca de acolo esti.Asa ca am cautat imagini cu Hateg, sa nu ma fac de cacao cu recomandarea mea aia cu treptele.Am vazut ca aveti cladiri inalte, spitalul si chiar in centru un bloc de 8 etaje.Langa el e o cladire pe care scrie "Galesu" adica galeșu? mai exista sigla aia?

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Da ar trebui sa faci niste flotari, abdomene si sa intinzi bine muschii. eu am facut in 3` 02`` si cand am inceput sa obosesc am fugit mai tare. fugeam ca si cum as face bicicleta la fotbal si simteam k imi revin. bafta!