| Alex1234567253a a întrebat:

Salut. Mâine dau proba la sport de rezistenta.1km in 3 minute. Sper sa mă ajutați cu câteva sfaturi și anume : cum trebuie sa alerg ..mai tare la inceput sau încet la inceput și tare pe final? Cum îmi pot pastra mai multa energie în timpul alergării?

1 răspuns:
| AnastasiaK a răspuns:

1. Ideal e să păstrezi un ritm constant pe parcursul alergării și poți să faci alergare lansată sau chiar de viteză pe ultimii 100 sau 50 de metri (depinde de tine cât reziști).

2. Cu o tehnică de alergare corectă. Dacă nu o ai deja, îți garantez că nu ți-o vei forma până mâine.