| darisiosua a întrebat:

Pot sa pun masa musculara peste grasime? Adica sa cresc in masa musculara si grasimea sa ramana aceeasi?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai cunoaste putina anatomie ai sti ca grasimea se depune peste muschi si nu invers. Deci in primul rand trebuie sa scapi de grasime, prin exercitii fizice. Si vor apare si muschii, cu cât grasimea se subtiaza.

| Sekim a răspuns:

Muschi peste grasime nu se poate, grasimea se pune peste muschi, e o ineptie grava ce ai spus. Raspunsul la intrebarea se poate pune masa musculara sub grasime, da. Intri intr-un surplus caloric de 250-500kcal ( mai putin daca nu vrei sa pui grasime mult, dar va dura mai mult timp sa cresti ) zilnic si vei pune masa musculara ( bulk ). Eventual in functie de cata grasime corporala ai si o sa ai in viitor, o sa trebuiasca sa intri in deficit caloric ( cut ). Spor