| Andrei199114 a întrebat:

Pot sa slabesc doar din mancare? Vreau sa slabesc in jur de 5-10 kg

Răspuns Câştigător
| Ilovedinero a răspuns:

Da, poti insa slabesti mai greu.Incearca un deficit caloric de 500 kcal

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate balbii doar renuntand la carbohidrati, dulciuri si alcool.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut.
Trebuie doar sa îți reduci numarul de calorii

| Mosotti a răspuns:

Normal ca poti sa slabesti doar din mancare, trebuie sa mananci mai putine kcal decat arzi, si e bine.

| ReddY25 a răspuns:

Da,dar e bun și sportul

| carevaescu a răspuns:

In principiu da.
Problema e voința

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Redu numarul de calorii si incearca sa nu mananci dupa 18 seara

| CatenaccioStyle a răspuns:

Cred ca in proportie de 80% slabitul este din cauza/datorita alimentatiei big grin restul e vorba de miscare fizica care mai ajuta la arderea caloriilor.

| anonim24248 a răspuns:

Da,dacă VR să știi cat e nevoie să mănânci, îți calculezi nivelul de calorii necesare pe zi, formula e să îți iei nr de kg pe care îl ai și îl înmulțești cu 22 apoi depinde cat de activ ești, dacă nu prea faci cv și ești sedentar cu 1.2, dacă ești moderat cu 1.375 dacă ești activ gen 10k pași cu 1.55.ce îți dă e să te menții iar dacă VR să slăbești scazi 20-30% din calorii ca să slăbești sănătos. Ex : 55kg x 22=1210 1210x 1.375=1664 și asta e să te menții de aici scazi 200-300 calorii de ex. Sub 1000 de calorii nu recomand și nu e sănătos.

| cosminboss123 a răspuns:

GRASULEEEE hahahahah

| Anonim2024 a răspuns:

Da, doar din mâncare se poate.