| JiTerra a întrebat:

Poti incepe sa practici karate de la orice varsta? thinking

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se putea si mai repede dar este bine si de la 15 ani, daca ai talent, esti muncitor si ambitios poti ajunge departe. Centurile le obtii pe parcurs, pentru a participa la competitii nu este nevoie neaparat de o anumita centura.

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, problema este ca daca esti mai in varsta o faci doar pentru pregatirea ta personala si nu pentru participarea la competitii.

| JiTerra explică (pentru Ioandelasal):

L 15 ani e ok?batting eyelashes thinking pntru ca stiu ca ia ceva timp si pana ajungi la centura neagra laughing ani.

| Ioandelasal a răspuns (pentru JiTerra):

Se putea si mai repede dar este bine si de la 15 ani, daca ai talent, esti muncitor si ambitios poti ajunge departe. Centurile le obtii pe parcurs, pentru a participa la competitii nu este nevoie neaparat de o anumita centura.

| onasis1961 a răspuns:

Teoretic,DA! depinde de ambiţie şi sănătate!

| Ibrahimovic a răspuns:

Nu chiar la orice varsta ca doar nu o sa incepi sa faci karate la 70 de ani...As spune pana in 15-18 de ani pentru karate ar trebui.

| Never4ever a răspuns:

Da.

| S0nofS4tana a răspuns:

Daca te referi la orice varsta pana in 18 ani da normal ca poti, ca dupa nu stiu ce rost ar mai avea sa te apuci, oricum mie mi se pare un sport plictisitorcare e mai mult un hobby, karatistii nu stiu cum e sa alergi 10 km pe zi cum alerg eu la box, si nu stiu cum e sa-ti "tocesti" pumnii in sacul de box. Singurul lucru la care te ajuta karatele e ca stii mai bine sa te aperi, si esti mai agil.

| JiTerra explică (pentru S0nofS4tana):

A pai sunt fata, nu m-as vedea la box primind una de sa-mi sara nasu' de la loc >.> si da, as faceo mai mult de distractie :d dar nu m-am gandit serios sa merg la karate o.o

| S0nofS4tana a răspuns (pentru JiTerra):

Da stiam ca esti fata, mai toate fetele se duc la karate de distractie, nu ca sa faca performanta, si da boxul nu este un sport de fetelaughing, oricum mult succes la karate!

| JiTerra explică (pentru S0nofS4tana):

Mersi, da ma indoiesc ca merg rolling on the floor

| gazaru a răspuns:

Poti invata si de la 3 ani si de la 16 17 dar mai incolo cred ca esti prea mare

| IceCrEaMGiRl a răspuns:

Poti incepe karate de la varsta de 5 ani, ca sa poti face performanta.

| 3Cata3 a răspuns:

Da,am vazut si copii sub 10 ani la karate