| anonim_4396 a întrebat:

Practic culturism si doresc sa folosesc un anumit supliment insa am unele retineri.

TRIBULUS.

Suplimentul trebuie luat cu grija.

Toti practicantii culcturismului cunosc mai mult sau mai putin acest produs.

Stim ca poate să declanşeze în organism o adevărată explozie de hormon luteinizant şi, în consecinţă, de testosteron. Respectivele efecte adverse se pot limita doar la leziuni acneiforme şi seboree, însă în unele cazuri se extind şi, astfel, se ajunge până la unele tulburări de dinamică sexuală (scăderea libidoului şi impotenţă, de pildă!) şi cancer de prostată daca este folosit in exces.

Acuma intrebarea mea, daca folosesc tribulus timp de o luna dupa care stopez folosirea lui timp de doua luni si iar refolosesc timp de o luna ce efecte pozitive in cresterea masei musculare ar mai putea avea?
M-am gandic ca asa nu risc sa fiu supus anumitor efecte adverse.

Sunt indecis sa aleg intre Tribulus si Care-Alkalyn.
Dar cu totii stim ca Care-Alkalyn (creatina) retine foarte multa apa in organism.
Doresc sa cresc corespunzator.

Astept raspunsuri din partea cunoscatorilor.
Nu doresc ca toate persoanele cu un neuron si ala julit sa insire parerei.

Răspuns Câştigător
| SpaNu88 a răspuns:

Momentan e vara si nu ai nevoie de creatina, iar tribulus trebui sa te mai informezi. cancer este exclus daca il iei maxim 12 saptamani si faci 8 pauza (eu iau 8 saptamana. cu 4 pauza), scaderea libidoului exclus, din potriva, vei remarca cresteri, iar impotenta nici vorba. s-a facut un studiu pe barbati impotenti si in 5-8 saptamani acestia puteau sa faca copii...
Eu as alege tribulus sau testoxplode. bafta

12 răspunsuri:
| iefsul a răspuns:

Steroizii anabolizanti maresc testosteronul(insa nu e indicat sa folosesti asa ceva )cat despre suplimente ele suplineaza principalele mese de peste zi deci alimentatia este ceea mai importanta pentru organism.

| mihaitaLGP a răspuns (pentru iefsul):

Cunosc deja ce ai mentionat tu, am si specificat in intrebare.

Oricum, multumesc pentru raspuns.

| daassh a răspuns:

Care-Alkalyn produsul acesta l.am folosit si eu si pot confirma ca e foarte bun, cat despre tribulus e bun ca produs(mai ales ca sporeste viata sexluala) acesta ar fi un beneficiu adus corpului, cat despre performantele lui nu stiu nu am luat si nisi nu stiu vre0un prieten sa fi luat asa ceva, un produs ca sa poti sa.i vezi efectele trebuie folosit cel putin 2 luni daca nu 3 ca sa vezi adevaratele lui benefici. Sper ca ti.am fost de folos!

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Man, dao dracu, vrei sa ai muschi de sa nu te mai poti sterge la fund, daca vei vorbi cu o fata (nu sunt fata, dar am vorbit cu una despre subiectul muschi) si nu le plac cei plini de " ei " si la propiu si la figurat, in poza arati perfect, nu iti trebuie multi muschi, ranspiri si nu e chiar asa masculin, si degeaba ai mult, de exemplu eu nu am multi muschi ca un culturist, dar am practicat carate, box, muay tay, si manca ca spartu, nu ma ingras si am energie si am fibra, deci degeaba ai muschi daca vine unu si iti da unde trebuie si te paralizeaza si it dau una la picior si cazi, sa nu mai zic ca daca vrea unu sa te bata, cu cat mai mare esti cu atat ii e mai usor

| Cosmin86 a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Daca vine unu si iti da unde trebuie te paralizeaza indiferent daca ai muschi sau nu.
"cu cat esti mai mare cu atat ii e mai usor" serios? incearca sa-l bati pe jay cutler happy Poate imi arati tu un luptator la categoria grea care nu are o masa musculara foarte bine dezvoltata.
Parca esti un copil mic cu explicatiile astea. Maturizeaza-te

Ah da, te-ai gandit ca multi NU fac muschi ca sa se bata? Nu ii intereseaza pe toti bataia, din nou, maturizeaza-te.

| mihaitaLGP a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu nici macar nu m-am obosit sa ii explic.
Consider ca fac sport sa arat bine si de placere.
Nu mai suntem primitivi ca sa ne dam in cap.

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Du-te ba, ca tu ajungi cu atatia muschi de nu te mai poti sterge la cur

| Cosmin86 a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Tu chiar n-ai nicio treaba cu sportul laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru mihaitaLGP):

corect happy

| ergerg a răspuns:

Mananca bine.

| mihaitaLGP a răspuns (pentru ergerg):

Mananc, 5-6 mese zilnic.