| llleo a întrebat:

Proteinele pentru sală se pot lua și cu lapte?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii spun că se absorb mai greu daca faci asta.

| EduardEdu1994 a răspuns:

Salut.Eu le iau cu lapte și sunt mulțumit.Cu apă ziceai că beau cauciuc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru EduardEdu1994):

"Cu apă ziceai că beau cauciuc." inseamna ca ai cumparat ceva de foarte PROASTA calitate.

| RayMiller a răspuns:

Da. Iar cu lapte ai aport de calciu in plus. Absorbitul mai greu e relativ la 30 de minute diferență sau nici atât. Depinde și ce ai mai mâncat in ziua respectiva.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RayMiller):

Calciu din lapte e o prostie, nu se absorbe ca e prea mare raportul calciu-magneziu.

Ca sa bei lapte pentru calciu trebuie sa fii redus mintal.