| StripperRaoul a întrebat:

Proteinele whey gen pudra ce se beau din shake se iau doar in ziua cand mergi la sala sau se iau zi de zi?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Trebuie luat in fiecare zi in care nu-ti asiguri 2 grame / kg-corp din mancare.

Pe scurt: tu la 96 de kg ai nevoie aproximativ de 192 de grame de proteina pe zi. Sa zicem ca din mancare iti asiguri 160... diferenta de 32 de grame o acoperi din supliment.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Se ia zilnic logic, e pur si simplu o parte din dieta ta zilnica, dar trebuie mers si la sala, măcar 3 zile full body, luni, miercuri, vineri, e mai bine după ora 5, apa multa, creatina, fructe multe, masa musculara creste mai rapid daca incluși si grăsimi sănătoase si carbo, fără carbo de unde energie, culcate mai devreme la ora 22, e recomandat si cardio

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Eu bag si ca vreau sa slăbesc proteine ar din carne,aia pudra inainte de antrenament ca se utilizează rapid,apoi carbo si grasimi

carne de curcan,pui,vita,porc, peste, alune, caju, avocado sunt atat de multe surse de grasimi si proteine

| StripperRaoul explică (pentru RAY):

Creatina iau dar cu culcatul n am cum asa rpde happy mi am luat ieri un butoi dela de whey gold standard proteinele alea de la gymbeam si zicea ca 3 pe zi shake uri. apai acum beau 2 ca ii 3 sute de lei un butoi dela de mai beau si 3 pe zi ma usucă la buzunar ca scrie 72 de portii pe el deci cam o luna imi ajunge. oricum nu mai iau dupa ce il termin. ca doar nu s eu sportivu ala mare. eram mai mult curios si zic hai sa iau si eu sa nu mor prost... eu am 1, 89 si 96 de kg nu vreau sa slabesc am vrut asa sa vad ce senzatie sau diferenta ii daca mai bag si un butoi de proteine dupa creatina aia. 4 zile pe saptamana merg la sala ms oricum de raspuns nu stiam ca nu scria niciunde ma gandeam eu asa ca trebuie luat si cand nu merg da zic hai sa intreb happy

| RAY a răspuns (pentru StripperRaoul):

Nu consuma multe calori, maxim intre 300-500 pe plus caloric, degeaba manci mult ca te ingrasi in grasimi

| StripperRaoul explică (pentru Cosmin86):

Raspuns clar ..ms

| Cosmin86 a răspuns (pentru StripperRaoul):

Trebuie luat in fiecare zi in care nu-ti asiguri 2 grame / kg-corp din mancare.

Pe scurt: tu la 96 de kg ai nevoie aproximativ de 192 de grame de proteina pe zi. Sa zicem ca din mancare iti asiguri 160... diferenta de 32 de grame o acoperi din supliment.