| Golofca22 a întrebat:

am câteva întrebări:
Creatina monohidrat capsule este aceeasi chestie cu proteinele de la whey pudra pentru creșterea musculaturii?
Creatina pudra se poate folosi si in gainer?
Mentionez ca am 16 ani. 1.74 si 56 kg. De vreo săptămână si ceva iau creatina capsule de la Krea-Bolic cate 2 pe zi.
Înainte si dupa antrenament beau cate un pahar de shake/gainer. La gainer folosesc proteine de la whey punga albastră.
Mentionez ca am vreo 6 mese pe zi.
Creatină pudra sau capsule? Si de ce?
Ofer funda pentru cel mai bun raspuns si concret.

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Creatina pudră e cea mai eficientă. În special creatina micronizata deoarece ea fiind mai fină este absorbită mai rapid de organism. Și fi atent la un lucru: când cumperi creatină sa scrie undeva pe cutie CREAPURE deoarece este de calitate cea mai bună.

| aXy99 a răspuns (pentru RobertMoon):

Da. Cu 1% mai pura laughing

| AnastasiaK a răspuns:

Tocmai ai intrebat daca proteinele sunt acelasi lucru cu creatina? Sfatul meu: lasa-te de suplimente ca la cat de informat esti, sigur iti arunci banii.