| klau95 a întrebat:

Are ceva daca dupa antrenament, dupa ce mananc carne, ouo, etc. beau si un shake(lite forever) proteic? care scrie ca inlocuieste 2 mese pe zi.Deci e posibil sa fac burta, fiind cam mult pentru o masa?

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Imediat dupa antrenament iei suplimentu, iar dupa 1 ora mananci bine

| klau95 explică (pentru SpaNu88):

Dar eu am auzit ca trebuie sa astept cel putin 20 min dupa antrenament.Bine nu te contrazic dar vreau sa ma asigur ca, n-am mai auzit sa i-au ceva imediat dupa antrenament.

| SpaNu88 a răspuns (pentru klau95):

Ai auzit gresit.

| Cosmin86 a răspuns (pentru klau95):

Da, iei proteina imediat dupa antrenament, si dupa 1 ora ( cand s-a absorbit toata proteina ) mananci bine. Nu le combini, ori iei proteina, ori mananci. Astepti sa se digere ce-ai mancat inainte sa bagi altceva, asa e cel mai bine.

| Roxin a răspuns:

E posibil sa iti distrugi ficatulhappyDaca vrei sa iti mentii o masa musculara decenta sau sa mai cresti, lasa suplimentele astea proteice.Preferi muschi naturali sau sintetici?happyO zi buna

| Cosmin86 a răspuns (pentru Roxin):

Suplimentele proteice sunt NATURALE, nu le confunda cu steroizii.
mai documenteaza-te

| thecakeisalie a răspuns:

Trebuie sa mananci bine INAINTE de antrenament, nu dupa. Daca mananci dupa normal ca o sa te ingrasi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru thecakeisalie):

Masa de DUPA antrenament e cea mai importanta pentru masa musculara, atunci muschii "absorb" cel mai bine proteinele.
mai documenteaza-te, esti total pe langa

| ioana1cool5 a răspuns:

Depinde ce fel de antrenament faci. posibil asta conteaza si de fizic. daca ai observat pana acum ca nu se pune pe tine mancareanu o sa faci nici burtica. succes!