| RockforRO a întrebat:

Sal TPU am 16 ani si vreau sa va intreb ceva.
In clasa a VIII-a eram gras, adica eram umflat rau...
Aveam 75-76 kg si 1.81...
Din luna octombrie (sunt clasa a IX-a) a acestui an m-am hotarat sa dau jos grasimea (am avut motivatie)...
Acum am 65-66 kg si 1.83 inaltime l-a care se adauga faptul ca am 4 patratele vizibile...
Imi puteti spune daca e vreun fel in care sa imi fac six pack-ul pana la vara?
Precizez ca m-am apucat de sala recent (ieri am mers a II-a oara si am lucrat abdomenul si pieptul, iar acum am o febra de zile mari) big grin
Dau funda big grin

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Esti slab mort. la 76 kg si 1.81 era raportul greutate-inaltime aproape perfect. eu am 4 patratele cu 1.73 inaltime si 72-73 kg. acum slab si patratele e ca si cu grasele si sanii mari.

| Cossta a răspuns:

Bei multa apa inainte de a manca si alergi mult.Acele "patratele" le are toata lumea dar sunt vizibile mai accentuat la cei cu grasime mai putina.
Nu stiu ce umplat erai tu dar eu am 76 de kile laughing si 1.73... am avut si eu o perioada de "motivatie" si am facut si sport...dar e greu.Am 19 ani

| GüCcÏfËr112 a răspuns:

Pe langa sala incearca sa iei proteine (nu steroizi),sa ai un program de alimentatie adecvat,si pe langa proteine poti sa iei fibre(prafuri)! orice om are,,patratele"dar celulele musculare sunt umplute cu apa,si nu se vad, daca iei proteine, fibre si faci sala, o sa vezi evolutia, bft!