| RockforRO a întrebat:

..
Am 16 ani 68 kg si 1.83 inaltime...
Ei bine fac flotari cam de 2 luni si pieptul mi s-a dezvoltat foarte bine,la fel si musculatura bratelor si un pic abdomenul...
Faza e ca vreau sa imi lucrez si abdomenul, am inceput ieri sa il lucrez, am facut plank si azi am febra musculara la el...
Stiti cumva cam cat timp imi ia sa il definesc?
Dau funda tongue

8 răspunsuri:
| BoggyP a răspuns:

Minim un an.dar trebuie o alimentatie corespunzatoare..asta e cel mai greu..cate cate flotari faci?

| RockforRO explică (pentru BoggyP):

Normal faceam serii de 50

| handmade534 a răspuns:

Din ce stiu abdomenul se lucreaza cel mai greu. Dar fa exercitii constant, renunta la paine, si rezultatele o sa apara. Se zice ca dureaza in jur de 2 luni ca cei din jur sa observe o schimbare la tine, si abia dupa 3 luni o sa o observi si tu. Spor la...definitbig grin

| RockforRO explică (pentru handmade534):

Multumesc frumos, eu nu prea mananc paine sau alte rahaturi gen sosuri, chestii pline de chimicale....Deobicei mananc fructe, legume, carne, lapte, oua laughing)

| Cosmin86 a răspuns (pentru RockforRO):

Elimina si laptele cand vrei definire

si legumele la minim

ramai pe carne, oua, fructe. fructele in prima parte a zilei. mai poti adauga peste.

si fa si tractiuni, cu flotari faci doar piept si triceps. mai ai nevoie de biceps, spate, umeri, picioare, etc.

| handmade534 a răspuns (pentru RockforRO):

E bine ca nu ai slabiciune pentru alimentele astea, iti va fi mai usor.laughing

| Piratul10 a răspuns (pentru Cosmin86):

Salut,Cosmin

Ai putea sa ne spui Exerciții care le poti face si acasa pentru umeri, picioare, spate, biceps, te rog?
Vreau si eu sa ma apuc mai bine si vreau sa stiu ce Exerciții pot face?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Piratul10):

Acasa nu poti face mare lucru, du-te la sala