| Anonymus3000 a întrebat:

Ma dau cu bicicleta de vreo 6-7 ani dar niciodata nu am incercat scheme si as cam vrea sa incep dati-mi va rog niste scheme mai usoare de incepator si care as putea sa le fac cu bicicleta mea. Bicicleta mea e DHS si e cam marimea mea dar daca stau pe sa si franez nu ajung cu picioarele jos de cat daca ma dau jos de pe sa si stau pe fierul ala ajung ( spun asa sa va fac o idee cam cat de mare e bicicleta mea ) Multumesc anticipat. Dau funda la cele mai bune sfaturi si scheme pentru incepatori

Ps: mi-ar trebui cotiere si genunchere?

7 răspunsuri:
| AleX_3918 a răspuns:

Sall! Pentru incepatori trebuie neaparat cotiere cel putin ( si genunchere). In principal invata sa mergi fara maine, daca stii asta bine urmatorul pas este sa mergi 20 - 25 secunde pe o roata. Daca ai o bicicleta mica poti incerca un 360. Daca ai BMX, incearca un back slip. Cam atat, pentru incepatori. Daca te-am ajuta, o FUNDA, e rog! Si bafta la schemewinking

| Horia_8139 a răspuns:

Nu poti face scheme cu bicicleta.iti trebuie bmx

| MO231 a răspuns:

Pai mergi fara mainisau ridicate pe o roata.sunt foarte simple

| MO231 a răspuns:

Si da te-as sfatui cu protectie ca eu mi-am rupt mana cu bicicleta deci bafta

| Alin_Alyyn_1990 a răspuns:

Eu am 13 ani de la 3 ani si jumate stiam sa merg cu biciclete pe doua roti, fara rotile ajutatoare si eu am acum o biblicleta DHS Climber. Am inceput cu niste scheme usoare cum ar fi mersul in zig-zag, apoi incet ma ridicam pe o roata dupa care acum stiu sa fac si ollie(oly).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alin_Alyyn_1990):

hee hee si eu am 13 ani, eu stiu numa sa sar cu bicicleta in spate, in fata, si sa sar cu toata bicicleta in aer in timp ce merg, sa merg in zig zag si sa ma duc fara maini laughing Mi-e frica sa fac un 360, ca a mea e bicicleta GTX si in viata mea n-am purtat cotiere si genunchierewinking.Tu cum naiba poti merge pe o roata ca drk poate laughing invata-ma laughing)

| Andrei_Denis_1999_pqC9 a răspuns:

Este usor sa mergi intro roata doar lasati greutatea pe spate si apoi fa-ti echilibru

P.S eu merg intro roata de pe loc