| ANDREI118932 a întrebat:

Poate cineva sa imi explice cu cat timp inainte de antrenament se ia creatina si cam cu ce ajuta ea mai exact?

1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Creatina care o iei luni isi face efectul miercuri. nu are efect pe termen scurt cum are cafeaua, deci o poti lua oricand in timpul zilei, atat timp cat o iei din 24 in 24 ore (adica la aceeasi ora in zi).
creatina regenereaza rezervele de ATP din corp dandu-i acestuia energie ridicata pentru o perioada mai lunga de timp.