| Audirs62008 a întrebat:

Sal TPU. spuneti-mi si mie va rog niste exercitii pentru inaltare, sau sporturi pentru inaltare(in afar de baschet si volei).am 13 ani si am 1.59 si vreau sa mai pun vreo 10 cm in 2 luni.vo rog sa-mi spuneti ce exercitii,cat timp sa le fac, etc.raspunsul castigator primeste funda

Răspuns Câştigător
| colibaba a răspuns:

Pai ar trebui sa te duci macar de 3 ori pe saptamana la sala sa faci multe exerciti la spalier pentru ca asta te ajuta si sa te catari peste tot adica pe mine asta m-a ajutat pentru. ca acum am 1.65 deci bafta. happy

5 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Unii abia cresc 5 cm pe an, iar tu nici macar nu esti adolescent

| TechGuyTpu a răspuns:

10 cm in 2 luni? dupa tine ai vrea in 3 ani sa fi cat godzila

| Levelstar a răspuns:

Salut! Cat zici tu ca vrei sa cresti? 10 cm in doua luni, un adolscent creste pe fiecare an 2 cm, max 3 sa zicem.
Un sport care ajuta la dezvoltarea corpului este handbal sau mai degraba inotul!

| DomnulKat a răspuns (pentru Levelstar):

Adică după tine dacă eu am la 14 ani 1, 57, la 18 ani o să am 1, 67 sau cum... Cu efort în medie crești pe lună 3cm, 2.

| DomnulKat a răspuns:

Nu te lua după puștii de aici, fă sală, la efort corpul produce testosteron, și într-o lună ar merge 3 cm, în total 6 în 2 luni totuși e bine.