| Azazell a întrebat:

Sall alll..Am si eu o nedumerire..Am 17 ani si 4 luni, 1.70 inaltime si 56 kg deci cam slabanog..De 2 3 saptmanai merg la sala si mi s-a recomandat sa iau proteine ca si supliment alimentar pentru a pune masa musculara pe mine. Daca intreb 100 de persoane, 100 imi raspund diferit, poate aici primesc si eu niste raspunsuri mai asemanatoare. Care sunt cele mai bune proteine care le pot lua ..momentan eu iau Pro Mass + mese foarte dese. Daca mai stiti un alt mod pentru a creste in masa musculara, fara steroizi va rog...

9 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Multa spirulina(de la plafar)

| Cosmin86 a răspuns:

La 56 de kg ai nevoie de un gainer, nu de proteine :
http://www.megaproteine.ro/......ies-3-2kg/

Ceva de genul, cu multi carbohidrati si creatina. Pro mass e prea slab, nu are nici macar enzime, da-l naibii.

| YunoGasaiEceaMaiTARE a răspuns:

Pai ia 3 mese pe zi mai lucreaza muschi, si tinete slab ca daca te ingrasi vei fi mai greu si iti va fi mai greu eu am17 ani si am 900 grame.

| Cosmin86 a răspuns (pentru YunoGasaiEceaMaiTARE):

Cu 3 mese pe zi vrei sa puna muschi? rolling on the floor

| Marius1985 a răspuns:

Cele mai bune proteine, nu exista asa ceva. Daca te referi la firma, sunt multe bune, de regula ce este mai scump este si mai bun. Cauta firme care au traditie, adica exista de mult timp pe piata si si-au dovedit eficienta, ca Universal, Weider, Prolab, Gaspari etc. Exista mai multe tiputid e proteina, caseinat, milk&egg, din zer, izolat proteic din zer (acestea fiind cele mai scumpe si cele mai calitative). Daca esti slab, ai nevoie de un gainer, gen Giant Mass de la Universal.

| IulianDBI a răspuns:

Sincer, e o prostie foarte mare sa iei proteine, in caz ca nu stiai provoaca impotenta, si nu cred ca vrei asa ceva, iti recomand sa muncesti mult daca vrei masa musculara, nu proteine sau alte chestii de genu, dauneaza, si chiar foarte grav

| Cosmin86 a răspuns (pentru IulianDBI):

Esti batut in cap, de cand provoaca proeinele impotenta? Le confunzi cu steroizii, proteinele sunt facute DIN MANCARE.

Nu mai confunda proteine cu steroizii si termina cu ABERATIILE.

http://www.doctor.info.ro/proteine.html

Mai documenteaza-te. In caz ca nu stiai, si tu iei ZILNIC PROTEINE

| Cosmin86 a răspuns (pentru IulianDBI):

Hai mah copil mic, care nu a citit o carte in viata lui, nu ne explici ce sunt proteinele? laughing

In caz ca nu stiai, proteinele sunt NECESARE pentru sanatate in primul rand.

Copil mic laughing

| Vasiler1997 a răspuns:

Sincer iti recomand doar aceasta carte s-o cumperi http://antrenorulmeupersonal.ro/secretele-masei-musculare/
Citeste toata descrierea cartii care e pe linkul ce ti l-am dat, eu am cumparat cartea si sunt foarte multumit, la fel ca si tine sunt destul de slab si nu ma ingras oricat as manca. Daca te intereseaza s-o cumperi nu are rost sa dai si tu 140 de lei cat am dat eu pe ea. Imi dai mie jumatate adica 70 de lei si ti-o trimit si tie cu conditia s-o tii doar pentru tine. In carte sunt informatii exacte despre absolut tot ce ai nevoie de la antrenamente la nutritive si refacere cu palnuri de antrenament cu fiecare mancare pe care s-o mananci la o anumita ora absolul totul! Cartea o citesti in 2 ore.