| xxcallofdutyxx a întrebat:

Sall! Am 14 ani 45 de kg 1.65 daca nu ma insel nu stiu de ce daca ma puteti ajuta sa imi ziceti cum sa ma inalt in afara de baschet fotbal etc.....ma rog problema principala este ca vreau sa fac muschii flotarile merg? 4 serii de cate 10 cu pauza de 30-40 de sec abdomene 2 serii de 25? help funda thx

Răspuns Câştigător
| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

De ce nu ai face un pas si sa te duci la inot pentru varsta ta, daca nu ai bazin sau te costa prea mult, poti sa mergi la sala, dar trebuie sa aiba cineva grija de tine pentru a face nsite programe ok pentru varsta ta si sa-ti includa doar cateva exerctii fara cele care pot stopa cresterea, poti incerca in fiecare zi sa stai atarnat de o bara 5 minute, si ai sa vezi ceva progrese.Muschi nu cresc peste noapte asa ca trebuie sa ai multa rabdare plus de asta tu inca esti in cresterea daca te apuci de sala de acum, dar precizez inca odata, cu cineva care stie ce face si sa aiba grija de tine, te vei dezvolta frumos.
Andrei Lucian Rusu antrenor fitness si culturism(id:instructor.personal)

3 răspunsuri:
| DuzzyDrey a răspuns:

Nu stiu care a fost faza cu inaltatu si dupa cu muschii da infine, ce program de antrenament ai tu nu o sa faci nimic
In Primul si in Primul rand trebuie sa iti asigurii Proteinele zilinic ( piept de pui,piept de curcan,lapte, oua etc) si carbohidratii( Orez, cartofii, etc) Niste Grasimi naturale(migdale, nucii, arahide) si fibre vegetale(fructe+legue)asta este ordine la cele mai importante, apoi odihna fara odihna nu rezolvii nimic, muschii cresc in zilele de pauza nu cand ii lucrezi iar apoi antrenamentul
Iar prin Flotarii nu iti dezolvtii decat piept+triceps si ceva biceps si umar prea putin in orice caz abdomenele ar fi ok doar ca nu doar normale ar fi bine 4 tipurii diferite de abdomene a cate 20 de repetarii alegetii 4 tipurii http://www.youtube.com/watch?v=W-9L0J_9qag nu uita sa faci si tipurii de abdomen pentru partea inferioara cam atat
Dar tu vrei sa faci "muschii" masa musculara doar atat? adica daca o sa reusestii sa te dezvoltii cine stie cum o sa arati ca naiba doar atat
Incearca sa cauti pe google un program complec pentru Exercitii: Spate(trapez, lombarii)Umerii(deltoizii inferiori/superiori) Biceps, triceps, piept, abdomen, oblicii, picioare(cvadriceps+gambe) si cam atat sper ca te-am ajutat
Bafta

| pampon99 a răspuns:

Poti sa te pui la masa de tortura sau sa mananci ca porcu cum vrei u