| Ssssmokin a întrebat:

Am 14, 45 kg, 1, 65 m si vreau sa fac muschii(acasa).
Ce sa fac tractiuni,genoflexiuni,abdomene, flotari; cate serii; si cat sa iau pauza?

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Serii putine, greutati grele, creste masa. Greutati usoare, serii multe, fibrare! Legat de muschi, fara energizante, nu faci.

| Cosmin86 a răspuns (pentru baru):

Serios? serii multe = fibrare?

ASta e un mit din anii 70.

Fibrarea se face DIN ALIMENTATIE, antrenamentul ramane LA FEL MEREU.

Mai documenteaza-te si tu inainte sa aberezi.

| Cosmin86 a răspuns:

Maxim 8 / serie. Poti peste, maresti greutatea.

O zi de flotari, o zi de tractiuni ( cel putin 4-5 tipuri ), o zi de genuflexiuni si alte exercitii.

Antrenamente de 50-60 de minute.

Apoi mananci multe proteine.

| SiLaS a răspuns:

Nu ai cum sa faci muschi acasa. Daca nu te duci la sala unde ai gantere reglabile iti poti mari/micsora greutatile cand vrei nu iti va creste nici un muschi.

| DoNotDisturbOnlyMusic a răspuns:

Nu ridica greutati ca risti sa-ti rupi spatele! Ramai la genoflexiuni, abdomene si flotari! Eu stiu despre ce este vorba in a ridica greutati si este nevoie de o anumita pozitie ce nu este,, recomandata,, in folosirea de catre copii. Sper sa imi iei raspunsul in considerare!

| Ssssmokin explică (pentru DoNotDisturbOnlyMusic):

Da dar cate zile sa fac genoflexiuni, flotari si abdomene si cate zile pauza si cam cate pe zi

| Sasha_Pascu_1996 a răspuns:

Abdomene, tractiuni si flotari. daca faci in fiecare zi cate 50 ( cu pauza sau fara ), o sa ti se mareasca muschii. cam o luna sau doua. o saptamana pauza si ai grija si ce mananci.