| F1Ve99 a întrebat:

Sall...am 16 ani jumate. Credeti ca la varsta mea mai am sanse sa cresc in inaltime vreo 2-3 cm? Am 1.70 si am zis sa incep sa fac si exercitii ptr cresterea in inaltime + sporturi in caz ca ajuta...astep un raspuns, poate mai e cineva care s a inaltat prin exercitii fizice
Funda

3 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Dar nu esti destul de inalt pentru varsta ta? Eu zic ca esti ok.

| RandyMarsh a răspuns:

O sa mai cresti in inaltime cel putin pana la 18 ani.
Desigur ca sportul ajuta extrem de mult, cele mai benefice fiind inotul si baschetul, insa nici restul nu sunt de neglijat in acest caz.

| alin100 a răspuns:

Depinde si de genticul tau, daca parintii tai sunt inalti, vei mai creste cu siguranta in inaltime, oricum corpul creste pana la 18-19 ani!