| LissLiss a întrebat:

Credeti ca inotul va ajuta la cresterea in inaltime a unui baiat de 19 ani? Si de ce? Ati practicat? Cat v-ati inaltat si la ce varsta?

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Cu inotul iti lucrezi toate grupele de muschi. baschet, handbal astea te inalta.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ajuta la inaltare, ajuta la miscarea muschiilor.

| Dayuuum a răspuns:

Salut.
La 19 ani un baiat nu prea mai creste in inaltime dupa parerea mea, dar da, totusi inotul ajuta la inaltat. Eu am facut inot, iti intinzi oasele si muschii cand inoti si asta te face sa te inalti. happy Eu sunt fata si am facut la 12 ani si m-am inaltat destul de mult.winking

| Marian001 a răspuns:

Salut! Inotul iti dezvolta toti muschii corpului, dar nu si cresterea. Oricum la varsta de 19 ani, nu prea mai cresti.