| DieselX a întrebat:

Sall am si eu o intrebare merg la sala de 7 luni si pana acum nu am avut nici o problema, dar astazi mi-a aparut pe biceps o pata mica cat unghia(este de culoare galbui putin, aproape nu se vede deloc). credeti ca este de la sala? a am uitat sa spun ca de o saptamana am inceput sa iau proteine rapid mass nu sunt foarte tari sunt pentru incepatori pata aia este de la proteine credeti?

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Salut, rapid mass NU inseamna "proteine", e un gainer, abia are 30 % proteine ( "proteine" inseamna un produs cu 80-90 % proteine), produsul tau se bazeaza pe carbohidrati, si acest gen de produs iei DOAR cand esti slab, apoi nu mai ai nevoie.

Dar in niciun caz de la ce iei, e probabil o vataie, eu am facut cand am facut prima data serii descrescatoare ( o serie cu greutatea X apoi imediat inca o serie cu X/2 si abia apoi pauza ) si am fortat destul de mult.

Nu mai lucra nici biceps nici spate o perioada ( bicepsul participa la exercitiile pentru spate ), lasa-l sa se refaca si il lucrezi atunci.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosmin86):

Pardon, "vanataie" am vrut sa scriu