| Yubareatza a întrebat:

am 14 ani 52kg si am in inaltime 1.71 as vrea sa am un abdomen de invidiat am inceput sa mananc mai multe proteine mai putini carbohidranti sucuri nu mai beau decat 100% naturale 3 mese pe zi fac exercitii pentru abdomen de 2 saptamani simt o usoara diferenta abdomenul mai tare. Intrebarea mea este e bine sa faci zilnic exercitii uni spun de 3 ori pe saptamana dar eu nu exageraj adica nu stau ore intregi de 2-3 ori pe zi care 4exercitii a cate 15 repetari as vrea sa stiu ce e mai bine sa mananc, cat cardio sa fac si daca pana la vara viitoare voi vedea rezultate uimitoare

P.S nu merg la sala exercitiile le fac acasa

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu e vorba de sucuri 100% naturale sau cola, ideea e sa nu aiba zahar, sau sa aiba cat mai putin, nu este de alti aditivi cand vine vorba de slabit. abdomenul se lucreaza la 48 ore diferenta, zilnic nu faci nimic. la abdomen seriile se fac 5 preferabil a cate 30 repetari. le poti creste repetarile daca nu simti lucrand, sau poti pune o greutate pe piept. 1 ora de cardio pe zi e arhi-suficient daca vrei sa ai 6 pack in 1 an de acum. de mancat poti manca orice, dar ai grija cu prajelile si carnea rosie (daca poti, alege gratarul ca metoda de preparare, sa arda grasimea). daca faci ce am zis, scazi grasimile nesanatoase si dulciurile, ar trebui pana in iarna sa se vada rezultate

| dragosvalentin69 a răspuns:

Abdomenul il lucrezi de 2 ori/saptamana.
http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-abdomen.html
Fa cate 4-6 serii pentru fiecare exercitiu, daca poti mai mult de 20 repetari incearca sa maresti greutatea (pune pe piept o sticla de apa/nisip, un ghiozdan), pauzele intre serii sa nu fie mai lungi de 1-2 min - cam 30-45 min /zi!

| Tyler22 a răspuns:

Nu e vorba de mancare ci de cat mai multe exerciti, max 2-3h pe zi, cu pauze de cate 2-3 h si o sa ai rezultatele dorite

| Yubareatza explică:

Dar nu fac exercitiile timp de o ora le fac 10 min si de 2 ori pe zi eu cred ca pot sa le fac zilnic

| bear8 a răspuns:

1.trebuie sa mananci normal... nu te forta cu alte mancaruri.
2. exercitiile fac totul...la mine a mers
Succes!