| Stranger123 a întrebat:

am 16 ani sunt diabetic de un an jumate si vreau sa ma apuc de sala... ar trebui sa iau si proteine dupa o vremea dupa un an si ceva de sala sau nu ar trebui,,,,?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Dar sa fie medic nutritionist/sportiv, nu medic de familie sau generalist

12 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-l consulti pe medic.

| Stranger123 explică (pentru mira):

Asa o sa fac...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Stranger123):

Dar sa fie medic nutritionist/sportiv, nu medic de familie sau generalist

| Cosmin86 a răspuns:

Ai pus de 2 ori intrebarea asta, ti-am raspuns la cealalta postare

| Stranger123 explică (pentru Cosmin86):

Da stiu am observat.

| para001 a răspuns:

Du.te la doctor si intreaba-l

| tigrutacrinuta a răspuns:

Du-te la doctor!

| Game_8035 a răspuns:

Nu vrei sa scapi de diabet?
1. daca vrei sa scapi nu mai manca carne de nici un fel doar vegetale.
2. daca respec-ti asta scapi garantat de orice stagiu de diabet, sa mananci tot crud, deloc carne.in 2-3 luni esti sanatos.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Game_8035):

Ce treaba are carnea cu diabetul?

Esti constient cat aberezi, nu?

| Game_8035 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba esti varza habar nai ce rau face carnea, asa ca mai citeste inainte sa caci cu gura aia plina de rahat

| Cosmin86 a răspuns (pentru Game_8035):

Mai citesc, spre deosebire de tine am fost la peste 100 de seminarii de nutritie si citesc de cativa ani in domeniu.

Asa ca taci naibii cu jignirile, copil mic ce esti

| Stranger123 explică (pentru Cosmin86):

Ai dreptate nu are nimic dar eu nu ma refeream la proteine din alimente ma refeream la pastile proteine scuze ca n-am specificat

| Cosmin86 a răspuns (pentru Stranger123):

Stiu la ce te refereai ( ma rog, pudra, ca sub forma de pastile eu nu am vazut ).

Alea sunt mancare concentrata ( suplimente alimentare ), pur si simplu proteina este separata de restul continutului si pusa la borcan, ca sa-ti asiguri necesarul proteic fara prea multa mancare.