| BeLyNdA a întrebat:

Am o intrebare:daca ridic greuti atunci o sa fac muschi? Si... eu am o bicicleta(pentru exercitii)o am demult si ma intrebam la fel daca fac pe ea fac muschi.

8 răspunsuri:
| hegemon88676 a răspuns:

Cu greutatile sigur, dar cu bicicleta iti pierzi timpul, iti faci cu amandoua abdomen, dar dc am zis ca, cu bicicleta iti pierzi timpul, daca vrei sa faci ceva muschi trebuie sa faci 30 min cu ea, cu greutatile sa faci 5 seri a cate 10 ridicari (in lateral, in fata, dupa aia cu amandoua, pentru fiecare 5 seri). PS. mult noroc la muschi si poti face pauze a cate 1 min intre serii!

| Plague a răspuns:

Ridicand greutati faci muschi, dar depinde cum vrei sa faci. Daca ridici greutati mici in serii de cate 20-30 slabesti si iti accentuezi muschii sa zic asa, pe cand daca ridici greutati mai mari in serii de cate 10-15 maresti masa muschilor. Si pe bicicleta iti dezvolti musculatura picioarelor, evident.

| OliverH a răspuns:

Nu. Du-te la sala daca vrei muschi.

| lightblueC a răspuns:

Muschi ai oricum, n-ai cum sa-i facihee hee. Cred ca vroiai sa spui cum ti-i tonifici happy. Daca ridici greutati, muschii bratului si antebratului se contracta, asa cum se intampla cand facem efort, miscare. Cu cat faci mai multa miscare, exercitii, cu atat muschii se vor contracta mai tare si se vor tonifia, adica vor iesi in relief. Pe youtube sunt exercitii pentru fiecare parte a corpului a caror muschi vrei sa-i tonifici. big grin

| FrunZulitZa_4751 a răspuns:

La bicicleata de aia faci la picioare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ajuta psihic bicicleta, te ajuta sa mergi pe bicicleta calm.
Fizic te ajuta halterele. Sunt campionate in Arad.

| m0gd0 a răspuns:

Faci muschi dar mai si slabesti

| Maryuca_5925 a răspuns:

Nu faci muschi dar zlabesti 100%