| AresLusitani a întrebat:

Sall TPU, am o intrebare: pescuitul vi-se pare un sport frumos? Funda pentru cel mai convingator raspuns.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Foarte frumos.Cui ii place.

| stlucian a răspuns:

Nu as putea numi sport nici un mod de a nu face miscare(tir/sah/biliard/snooker/darts...)! Poate un mod de relacsare eventul.La fel si vanatoarea! Ce placere ai ca niste haitasi fac lucru asta pentru tine? EI fac sport NU tu!
Din cate stiu eu sportul este individual s-au in echipa dar in secolul XX-XXI nu am vazut decat a scoate bani din sport!
E adevarat ca e o industrie dar dupa pererea mea sportul trebuie sa ramana ceea ce a fost la inceput:miscare/tonifiere/competitie.

La intrebarea ta e un mod de relaxare complete(daca i-ti place).

PS:Am un coleg pescar inrait(cum se spune)SI nu mananca peste!
DECI :Exceptiile comfirma regula.
DACA I-TI place de ce NU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar numai pentru cine are muuuulta rabdare. Daca esti o persoana "agitata" nu iti va place pescuitul.

| Wehes a răspuns:

Un ''sport'' relaxant. Pentru unii este o activitate plictisitoare, eu inving plictiseala la pescuit.

Răspuns utilizator avertizat
| Ceriik a răspuns:

Sincera sa fiu mie mi se pare foarte plictisitor. Daca ti se face pofta de peste iti poti cumpara si gata.

| AresLusitani explică (pentru Ceriik):

Nu-i vorba de prins peste si sa-l mananci... bine daca prinzi esti mari sigur ca-i pastrezi dar cand stai langa undita si astepti... atunci imi place cel mai mult, poate tie ti-se pare plictisitor da noh

| KingofWaR1 a răspuns:

Pescuitul e sport? laughing