| Mirel65 a întrebat:

imi place fotbalul,dar am o problema care este:am prolaps de valva mitrala,am fost la control si mi-a spus ca nu pot face efort,a doua oara mi-a zis ca pot face,eu merg aproape in fiecare zi la terenul de fotbal si am citit pe net ca te resimti cand prolaps,eu n-am nici pe naiba si vreau sa, merg la o echipa, am vorbit cu parintii si nu vreau sa ma lase.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Du-te la un consult la institutul national de medicina sportiva. Aia sunt cei mai in masura sa-ti spuna exact cat efort ai voie sa faci. Sfatul meu pana nu obtii aprobarea de acolo nu te mai forta.

Cat despre echipa ca sa joci la o echipa ai nevoie de o viza medicala de la acel institut de care vorbeam pe care nu cred ca o poti obtine cu problema ta. Nu bag mana in foc, poate ti-o pot da nu stiu. Du-te acolo si programeaza-te pentru un consult. Clinica este in incita complexului sportiv Lia Manoliu intrarea de langa stadion, langa pista de atletism.

Bafta!

4 răspunsuri:
| Cristina27061999 a răspuns:

Mai bine nu risti se poate agrava

| Mirel65 explică (pentru Cristina27061999):

Pai o am de la o ani
si cat am fugit n-am nimic

| Mirel65 explică (pentru Mirel65):

Opt ani

| Marus91 a răspuns:

Sanatatea este pe primul loc