| Denis77Quaresma a întrebat:

Sallz TPU vreau sa ajung un fotbalist nu mare dar nici mic
Datele mele sunt
14 ani
1.60
69 kg
Picior: Drept
Credeti ca pot sa ajung la o academie
In trecut am mai practicat fotbal
Si ce ar trebui sa mai fac ca sa ajung la un nivel bun in academie.
Ar mai trebui sa mai slabesc?
Dau Funda❤

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul arnd esti mult peste greutatea normala ca sa fii acceptat la o echiap de fotbal sau la vreun liceu militar.
La 1.60m si 14 ani, ar trebui sa ai maxim 50 kg.
Cat priveste piciorul drept, nu stiu exact la ce te referi, dar daca ai platfus, ia-ti adio de la armata ca este o conditie eliminatorie asta.

| JackR a răspuns:

O sa-mi tai venele pe lung, DonnaAlba ma ignora, dar continua sa candideze cu succes la titlul de campioana absoluta la datul cu mucii-n fasole!
Femeie, copilul vorbea de academie de fotbal, nu de academie militara. Si nici de Academia Romana. Si piciorul drept se refera la piciorul dominant cand vine vorba de sut si dribling.

| IIIshaneIII a răspuns:

Pai asteapta pana la 20 de ani atunci o sa fii clar un fotbalist mai mare, nu neaparat macar mediocru.