| PlayFreestyleFun a întrebat:

Salut acum nu pot sa fac nicio tractiune ce ar trebuie sa fac pentru ca in 3 saptamani sa fac 2 tractiuni

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Incearca sa faci negative.

Adica, faci o tractiuni trisata ( te arunci efectiv sau te impinge cineva ), si cobori cat de lent poti ( gen in 10 secunde ).

Alta optiuni : tractiuni cu ajutor, te impinge cineva foarte putin.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In 3 saptamani 2 tractiuni? Dar din ce esti facut? Din carpe? Oricine poate face tractiuni, oricat de slab ar fi.Mai incearca dar fara sa te fortezi.

| dragos38 a răspuns:

Are dreptate Mariusis trebuie sa incepi cu flotari pentru ca tractiunea implica mai multe grupe de muschi printre care si pectoralul, bafta

| Mariusis a răspuns:

Iti recomand sa faci cateva flotari. Flotarile sun foarte bune pentru forta, iar pentru tractiuni ai nevoie de forta.