| faceyahoo a întrebat:

Am 14 ani si am mare nevoie cam intr-un jur de 1 luna sa fac macar 1 tractiune. fac 10 flotari dar tractiuni nu fac. se aproprie proba sportiva de la Breaza si trebuie macar 1 tractiune. AJUTOR! Cel mai bun raspuns primeste funda si respectul meu!

7 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Nu esti in stare sa faci o tractiune?laughing
Eu fac 10 si dupa obosesc.

| faceyahoo explică (pentru kar1GaNNN):

Nu era nevoie sa te lauzi tu, eu doar am cerut un sfat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu e mare lucru sa faci o tractiune. Eu fac vreo 5 si crede-ma ca sunt vai de capu' meu din punct de vedere fizic. Daca O TRACTIUNE nu esti in stare sa faci atunci ma gandesc ca n-ai ce cauta la Breaza. Altii se antreneaza zilnic pentru a ajunge acolo, crede-ma, probele-s dificile, nu ajunge oricine.

| TheDarkDragon a răspuns:

Iti dau eu un sfat, nici eu nu puteam la inceput, si nu e nimic de ras. Faci 10 floari, incearca sa faci 15, si peste 2 saptamani 20, dar in fiecare zi, si dupa 2-3 saptamani incerci tractiuni, si te chinui pana iti iese, si asa in fiecare zi pana la proba, eu asa am reusit.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Altu pe langa, termina cu tampenia "in fiecare zi".

muschii si forta ( ca astea ii lipsesc lui ) se dezvolta IN ZILELE DE PAUZA, nu cand tragi!

Lui ii trebuie un antrenament de forta + multe proteine in mancare

| TheDarkDragon a răspuns:

Si fa si inainte de proba niste flotari, de incalzire, dar nu te obosi, ca nu iti iese tractiunea.

| HiddenWorld a răspuns:

Combină flotările cu tracțiunile:când vezi că nu poți să faci o tracțiune fă flotări şi după aceea încearcă din nou.Este bine să poți să faci cât mai multe flotări deoarece acestea măresc rezistența, dar fără exercițiu nu vei putea.Succes!