| SuckDreamLoveH a întrebat:

Am 1.83 m si 85 de kg, am facut culturism iar acum nu mai am timp de mers la sala, as dori un antrenament pentru acasa, sa ma intretin. Ce antrenament imi recomandati?

20 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| presus a răspuns:

Incearca sa faci multe tipurile de flotari... iti lucreaza multe grupe, si 2-3 seri de abdomene. Acasa nu prea ai ce exercitii sa faci.
-Flotari cu priza larga
-Flotari diamant
-Flotari cu picioarele pe scaun/pat
-Flotari in pumni
-Flotari in degete
-Flotari cu bataie
-Flotari in X
-Flotari de judoca
-Flotari intr-o mana
-Flotari pe genunchi
-Flotari cu rasucire
-Flotari cu sprijin pe scaun/pat.

| Vladut650 a răspuns (pentru presus):

Si cu ce crezi ca il vor ajuta exercitile astea?

| presus a răspuns (pentru Vladut650):

E un bun antrenament pentru acasa. Il ajuta la dezvoltare, n-are cum sa-i faca rau... e doar sport.

| Vladut650 a răspuns (pentru presus):

Da, ai dreptate nu au ce rau sa ii faca, dar nici nu il vor ajuta happy

| presus a răspuns (pentru Vladut650):

El nu vrea sa-l ajute la nimic. doar sa se "intretina".

| Vladut650 a răspuns (pentru presus):

1. I-ai recomandat abdomene. Abdomenele sunt cele mai ineficiente exercitii pentru abdomen.
2. Cum crezi ca te mentii mai bine, mergand la sala sau acasa>

| presus a răspuns (pentru Vladut650):

Au efect abdomenele asupra muschilor abdominali... conteaza sa stii in ce pozitii sa le practici. Despre sala nu i-am zis nimic pentru ca a specificat el, ca n-are timp de mers la sala. Eu fac sala de 6 luni, desigur ca e o mare diferenta intre acasa si sala. Numai bine!

| Vladut650 a răspuns (pentru presus):

Abdomenele nu au efecte asupra muschilor abdominali, poate doar putin in partea de sus a abdomenului + ca iti vei distruge coloana de la abdomene normale. Adica conteaza sa stii in ce pozitie le practici? Pai incearca sa faci 200 de abdomene fara oprire sa vezi ca nu o sa simti aproape nimic in zona abdmenului, si dupa incearca 20-35 de repetari de crunch, si vezi diferenta.

| Vladut650 a răspuns:

Ce inseamna la tine sa faci culturism? Sa te duci la sala 1 luna de zile? Ca dupa ce intrebare ai pus se vede clar ca esti incepator in domeniul salii. Nu ai ce sa faci acasa, daca vrei ceva te duci la sala happy

| hgcl a răspuns:

Daca tu zici ca ai facut "culturism" in adevaratul sens al cuvantului mai vi sa ne intrebi pe noi cum sa te antrenezi!?

| sasha898 a răspuns:

Mare culturism ai mai facut si tu:d daca nu stii niste e exrciti de facut acasa, oricum nu prea ai ce face acasa din lipsa de aparate, motivatia tot lipseste acasa nu eatmosfera aia intelegi?