| paccccccccccc a întrebat:

Salut am 13 si am luat glutamina si creatina si why mass builder voi ce imi recomandti si SA NU AUD CA SUNT PREA MIC SAU CHESTI DEA STEA

8 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Faptul ca esti mic nu are legatura cu suplimentele (atata timp cat respecti doza recomandata) - problema este ca inca esti in crestere si astfel ar trebui in primul rand sa te concentrezi pe dieta si pe masa, pentru suplimente si definire ai timp destul cand se va opri cresterea ta spre adult...dar faci cum crezi de cuviinta. Eu iti recomand Whey Protein Gold + vitamine + amino... avand in vedere ca esti in crestere, va creste si forta, asadar creatina nu prea este indicata deocamdata, poate daca insisti DOAR creatina fosfat, nu monohidrat. Bafta si trage tare!

| darrio2007 a răspuns:

Nu vrei sa auzi dar asta este adevarul.De ce mai intrebi daca oricum faci cum vrei tu? Eu nu ti le recomand.Peste cativa ani vei vedea ca alegerea ta nu este buna.Hai,pa.

| Niiiicu a răspuns:

Sa nu mai iei porcari din astea

| Cosmin86 a răspuns (pentru Niiiicu):

Ce vrea el sa ia sunt FOARTE BUNE, cum sa fie porcarii?

esti doar un COPIL MIC, care isi da si el cu parerea, nu?

| Niiiicu a răspuns (pentru Cosmin86):

Da,cati ani ai de crezi ca, creatina si rahaturile alea create artificial sunt bune pentru orice varsta?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Niiiicu):

Create artificial?

suplimente = NATURAL, extrase din mancare.

Ai vreo tangenta cu sportul asta? Ai citit vreo carte de nutritie in viata ta?

| dyk3yy a răspuns (pentru Niiiicu):

Bai, suplimentele sunt naturale si sunt extrase din mancare. Tu nici macar nu stii ce este creatina si confuzi suplimentele cu steroizii.
Suplimente=bun.
Steoizi=rau.
Daca nu stii nu mai comenta.Am mai intalnit multi ca tine.

| Yqnwtz a răspuns:

La varsta ta nu-ti trebuie inca proteine creatina etc... corpu e in plina dezvoltare ajunge sa mananci bine incearca sa iei proteine creatina cand cresti mai mare nu-ti da organismu peste cap ca asa mai lipseste sa nen trebi si de un chiclu de steroizi laughing))