| MarcuAndrei288 a întrebat:

Salut.Am 14 ani si 1.83 iar in iulie implinesc 15.Am un prieten care anul trecut (clasa 7) era la fel de inalt ca mine iar acum pe a 8-a are 1.88.Cred ca un motiv pentru care nu am crescut ar fi si faptul ca anul acesta m-am axat mai mult pe invatatura si am neglijat miscare.Ce sporturi imi recomandati pentru crestere? Alergatul ajuta? Intreb deoarece am un prieten care a dat la liceul militar si spune ca a crescut intr-o luna 5 centrimetri(fapt vizibil)deoarece facea alergari si tractiuni.(a ajuns de la 1.75 la 1.80).Ce sporturi imi recomandati pentru crestere?

1 răspuns:
| JackBoston a răspuns:

Cel mai indicat in timpul liceului este sala de forta si alergatul.