| CosminAlexandru28 a întrebat:

Salut.Am 14 ani si 1.82.Am prieteni mai inaltimi decat mine de aceeasi varsta cu vreo 3-4 centrimetri si as vrea sa mai cresc.Nu am mai crescut de 1 an jumatate si cred ca un motiv ar fi si lipsa de miscare deoarece anul acesta am E.N si mi-a petrecut marea majoritate a timpului invatand si astfel nu am avut timp de sport.Ce sporturi imi recomandati pentru a creste?

4 răspunsuri:
| alin1317 a răspuns:

Tu la 14 ani ai 1.82 iar eu la 21 ani am 1.73
Multumit? O sa cresti la 1.85 zic eu pana la 20 ani.

| CosminAlexandru28 explică (pentru alin1317):

Am mai auzit asta ar as vrea sa mai cresc ca sa ajung la acc.inaltime cu niste prieteni de ai mei tot de 14 ani care au 1.86.Ce sport imi recomanzi?

| alin1317 a răspuns (pentru CosminAlexandru28):

Am prieteni de 1.80-1.90 dar unii sunt atat de inalti pentru ca "se trage" din familie, iar altul a facut baschet, unul are parintii medii de 1.70 el are 1.80. Recomand baschet si/sau inot. Asta CRED ca te pot inalta. Eu practic de la varsta ta sală si poate de aceea nu m-am mai inaltat, dar se compenseaza greutatea :-)))

| alin1317 a răspuns:

Echipa SonyMt2 sa-si inchida bratele, multumesc. Un Paste fericit iti doresc tie ei echipei Sony!