| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am 14 ani și aș dori sa ma înscriu la un concurs de Skandenberg,aceasta pasiune a venit de la a face cu prieteni pana la antrenamente intense de triceps, antebraț, spate,etc,ce credeți, ar fi ok sa ma înscriu? Nu vreau sa vin cu mana rupta, dar ca idee nu m-a pus cam nimeni de vârsta mea pana acum,ba chiar aproape îl pun pe tatăl meu. Dati-mi un sfat, la ce concurs sa ma inscriu, eu aș vrea la Bucuresti de preferabil in alta parte e mai greu sa ajung, Multumesc!

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Acestea sunt pasiuni care te vor costa mai devreme sau mai tarziu, ce vor costa? dureri, articulatii bubuite etc
Si eu sunt fost practicant de mai multe sporturi printre care si bodybuilding, stii cat m-a costat faptul ca eram mai puternic si trageam mai tare decat 90% dintre cei care veneau atunci la sala? si asta cand aveam 17-19 ani! ani de recuperare fizica, numai zic cate mii de euro prin clinici private de kineto laughing
Cand esti mic de ani ai si gargauni si te crezi zeu, stiu cum este!
Da-mi doamne tinereatea de atunci dar mintea de acumwinking

| Cosmin86 a răspuns:

Pai vezi pe site-ul federatiei de skandenberg, sau pe pagina lor de Facebook, acolo se anunta concursurile.

Ca sa nu-ti rupi mana trebuie sa eviti pozitiile periculoase (cele in care blochezi pe cot).

| Spritbere11 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok,va Multumesc frumos de ajutor!