| oZy a întrebat:

Salut am 14 ani si as dori sa ma duc la sala.As dori sa fac muschi repede ce exercitii ar trebui sa fac si ce grupe de muschi

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu exista muschi repede.

1. consuma 4-5 mese pe zi bogate in proteine si carbohidrati
2. dormi 8 ore pe noapte
3. du-te la sala si fa un antrenamnet ca lumea ( 90% se antreneaza prost)

Si pe la 20-21 de ani o sa ai muschi ca lumea.

| Hades98 a răspuns:

Mai bine fa asa :
Luni: piept,biceps,triceps,ante-brat
Marti:Abdomen,spate,trapez
Miercuri :Femurali,gambe
Joi :piept,biceps, triceps, ante-brat
Vineri : Abdomen, spate, Trapez
Sambata : Femurali si gambe,
Duminica : Pauza
Astfel au timp sa se recupereze muschii timp de 48 ore.
Bafta!

| Dkgray a răspuns (pentru Hades98):

Antrenamentul propus de tine e sub orice critica. E cale sigura spre supraantrenament.

| MassEffect a răspuns:

Salut foarte repede nu se pot face numai cu munca.
Antrenamentul pe care ar trebui sa il urmezi :
Luni:piept+abdomen
Marti:spate
Miercuri:umeri+trapez
Joi:biceps+triceps
Vineri:picioare+gambe

| Fibraa a răspuns:

La 14 ani e putin mai devreme, recomandat e de la 15-16 ani doarece oasele tale nu sunt inatarite suficent, poti sa mergi insa sa nu ridici greutati mari de tot. Ca sa iti creasca muschii repede trebuie sa te concentrezi 100% pe exercitiu si sa ridici incet si sa respiri in timpul exercitiului.