| AlexaRares a întrebat:

Am 14 ani și as dori un program pentru sala bazat pe 3 zile de antrenament / săptămână.
Va rog sa îmi răspundeți și dacă puteți și niște sfaturi ar fi de folos!
FUNDA la cel mai bun
Mersi!

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Faci sala ca sa slabesti sau pentru masa musculara? Asta este crucial de stiut.Presupunand ca vrei sa iti cresti masa musculara (desi la 14 ani e cam devreme zic eu) atunci poti lucra o zi da cu una pauza.Ai spus ca 3 zile pe saptamana ceea ce ar insemna spre exemplu sa zicem:Luni-biceps&piept; marti pauza. Miercuri-spate&umeri; joi pauza.Vineri triceps&picioare; sambata si duminica pauza.Bineinteles,ai nevoie si de o alimentatie gandita plus un program de odihna de 10h pe noapte. Odiha, alimentatie si antrenament.

Răspuns utilizator avertizat