| AlexandruVasilecu a întrebat:

Salut.Am 14ani si 1.83.Eu am un prieten care are aproape 16 ani si 1.93-94.Imi puteti spune niste metode|sporturi care m-ar ajuta sa cresc pentru a ajunge la fel de inalt ca el sau poate la fel?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai ai de crescut pana la 18-20 de ani. Oricum, este o treaba genetica pe care n-ai cum s-o remediezi decat prin tratamente speciale, recomandate de medic numai in anumite boli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atarnatul la bara si tractiunile te-ar putea ajuta sa cresti in inaltime.

| Dumbi a răspuns:

Eu am 14 si 1.77, norocosule! Eu mi-as dori sa trec de 1.80, maxim 1.85, si nu cred ca o sa trec sad. Tu vrei sa mai cresti?! O sa devi un stalp de telegraf la 1.90, si daca vei gasi o fata de 1.65 o sa fie foarte naspa, pentru amandoi. Gandeste-te mult mai bine, putine fete trec de 1.70. Nu te gandi numai la tine si persoana din viitorul tau o sa fie influentata.

| AndaAlexandra a răspuns:

Buna. La varsta ta nu trebuie sa iti faci probleme cu inaltimea, ai timp sa mai cresti. Dar daca vrei, ai putea incerca cu baschet sau volei, altceva nu stiu happy