| anonimul0724 a întrebat:

Am 15 ani 1.85 si 84kg, e bine sa lucrez aceeași grupă de mușchi zilnic?
Eu gen de 3 zile lucrez doar biceps, triceps si piept (doar astea ma intereseaza) si le-am lucrat zilnic pe toate.
Am inteles ca ar trebui să am și pauza, explicați-mi mai multe.
Dau funda

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,mai bine 3 zile per saptamana, luni -miercuri-vineri sau program saptamanal, poate nu ai timp sa faci de l-v

| Cosmin86 a răspuns:

Piept si brate, grupele cocalarilor laughing

Nu-ti dai seama ca o sa arati PENIBIL cu ceva piept si brate (ca doar nu crezi ca o sa le dezvolti pe bune) si cu umeri plati + un spate de copil firav care poarta masura M sau L?

O sa-ti fie rusine sa-ti dai tricoul jos, o sa stai in tricou la plaja, copil mic laughing

| Celcestietot a răspuns:

Eu lucrez o zi momentan de la bazin în sus intensiv cam la tot ce se poate și o zi sau două iau pauză (depinde de cât de leneș sunt happy ). Poți încerca că mine, dar totuși încearcă să mănânci mai calumea decât să iei proteine. Mai importantă este alimentația, crede-mă!

| aXy99 a răspuns:

"e bine sa lucrez aceeași grupă de mușchi zilnic?"
NU! Daca nu ii dai timp muschiului sa se recupereze, nu va creste. Cel putin nu asa de mult cat ar trebui. Sa nu mai zic ca vei ajunge la supraantrenament si vei pierde si forta si multe altele.

| HadesSs a răspuns:

Da-i inainte asa fac toti cocalarii pieptul si bratele sa fie mari ce daca ai scoabe in loc de picioare, Da-i inainte cu tupeu si o sa mergi la plaja in salopete