| anonimul0724 a întrebat:

Am si eu o gantera de 10kg (o pot face mai usoara) si una de 10kg fixa.
Eu nu prea am timp de sala si chestii, eu vreau sa lucrez brațe și piept acasa(cam atâta ma intereseaza), chiar dacă ceilalți mușchi nu sunt dezvoltați.
Intrebarea mea este: sa lucrez zilnic brațe și piept sau sa fac pauze o zi da una nu?
Cate serii a cate repetări e bine sa incep?
Deja fac de 3 zile si am o febra musculara in zona bicepsului.
Dau funda.
Tin sa precizez ca am 1.85 si 84kg 15ani.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

O zi piept, apoi 4 zile NU faci piept. La fel si brate.
Dar acasa nu o sa faci niciodata muschi, o sa cresti putin si gata.

Antrenament acasa = antrenament pentru copii mici si firavi care vor sa ramana firavi

| Celcestietot a răspuns:

O zi lucrează, dar intensiv, o zi sau două fă pauză (acum depinde după necesități/febra musculară, chestii etc). Eu așa fac și am mușchi. Baftăwinking!

| ChEnZ26 a răspuns:

3 serii pe zi, 8-12 repetari, dar fa pauze, o zi da, doua nu, si in doua zile alea poti sa faci altceva gen alergat sau inot, sa le lasi timp muschilor sa creasca, nu tine totul de chinuit