| Alexkz a întrebat:

Am 15 ani si fac fotbal sunt portar... am o foarte mare inclinatie spre acest post iar acest post imi este favorit ( fac de mult timp fotbal peste 3 ani... ) am o inaltime de 1, 75 dar eu as vrea sa pun masa musculara. acasa nu pot deoarece nu am suficinet spatiu. As dori o sala de forta dar nu foarte scumpa accesibila deoarece nu am bani sunt inca copil si nu dispun de 1 mil pe luna sau de mai mult. VA ROG AJUTATI-MA CU O SALA CAT DE CAT BUNA SI CU UN SFAT IN LEGATURA CU SALA LA INATIMEA SI VARSTA MEA DAU FUNDA! MULTUMESC MULT!

Răspuns Câştigător
| AxelBv a răspuns:

Pentru forta in brate, poti incerca exercitii de sala cu gantere, dar ai grija ce greutati folosesti. Initial, 3-4 luni lucreaza masa, dupa care incearca forta. Eu iti recomand mingile medicinale, de 3-5-8 kg. Folosestele in exercitii cu bratele si iti vei dezvolta atat bratele cat si pieptul si umerii. Exact muschii de care ai nevoie in sportul asta.

4 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

Sfat de la cineva care a facut fotbal tot ca portar. Masa musculara foarte dezvoltata te poate pune in dificultate scazandu-ti mobilitatea. Cum ai 1, 75m, ar fi bine sa lucrezi la detenta si forta, nu masa musculara.

| Alexkz explică (pentru AxelBv):

Multumesc Богдан... in privinta mobilitatii nu am probleme mai am un pcu si fac spagatul, iar cu forta am ceva probleme cu mana nu arunc foarte departe, iar cu picorul din 6m nu degajez cine stie ce... in schimp degajarile din mana sunt foarte aproape 16 m advers

| AxelBv a răspuns (pentru Alexkz):

Pentru forta in brate, poti incerca exercitii de sala cu gantere, dar ai grija ce greutati folosesti. Initial, 3-4 luni lucreaza masa, dupa care incearca forta. Eu iti recomand mingile medicinale, de 3-5-8 kg. Folosestele in exercitii cu bratele si iti vei dezvolta atat bratele cat si pieptul si umerii. Exact muschii de care ai nevoie in sportul asta.

| HeroGabitz a răspuns:

Mergi la scoala lui Hagi! E in fiecare oras mare cate o sala a scolii lui Hagi! Iti spun am fost si eu

| Alexkz explică:

Multumesc Богдан... in privinta molbilitatii nu am probleme mai am un puc si fac spagatul.iar cu forta da este o problema... nu arunc departe cu mana, iar cu piciorul din 6m nu degajez extraordinar