| xsamy4 a întrebat:

Salut, Am 15 ani și recent m-am apucat de sala iar la 3 zile diferența am observat ca sanul meu drept este mai mare decât cel stâng eu făcând toate exercitile corect, Am făcut eu ceva greșit sau este ceva normal
Rog seriozitate

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este recomandat sa faci sala sub 20 de ani, deoarece inhiba hormonii de crestere.
la anisorii astia fa un sport: volei, handbal, baschet sau inot pentru a sticula hormonii.

| Violleta2022 a răspuns:

Stia linistit ca-n 3 zile nu s-a schimba nimic si nu creste nimic peste noapte, corpul nostru are anumite parti asimetrice, pe care se pare ca le-ai observat abia acum.

| tonyc7 a răspuns:

E perfect normal ca unul din sani sa fie mai mare decat celalalt. Chiar daca aparent nu se observa, diferenta exista cu siguranta!
La fel si testiculele la barbati, unul e mai mare decat celalalt (iar in acest caz, lucrul asta se observa mai usor pentru ca respectivul testicul atarna mai mult in jos decat celalalt). happy

| 6Radu5 a răspuns:

Nu ai facut nimic gresit, e ceva normal pentru varsta ta. Dupa timp bun de sala o sa vezi rezultate deci nu te lasa dupa 2 luni.Baga si creatina sau pre workout daca te lasa parintii.