| R4V3N a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa ma apuc de inot la vara, dupa ce trec examenele si agitatia asta... As vrea sa stiu mai multe lucruri:
1) Vroiam sa merg la sala sau sa fac inot (nu ambele). Ce imi recomandati? Vreau doar sa am o postura mai frumoasa si sa pun ceva muschi, sa mai slabesc putin si sa imi 'subtiez' putin picioarele. Ce sa aleg intre astea doua?
2) Cam in cat timp voi obtine un corp frumos? Stiti voi... drept, suplu etc. (2-3 antrenamente pe saptamana)
3) Ce beneficii are inotul? (ma refer la ce se poate vedea din afara, nu doar cresterea rezistentei s.a.)
Va multumesc, astept raspunsuri. Dau voturi tuturor si funda raspunsului ce ma va multumi. Bafta!

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Sunt de parere ca la sala iti dezvolti mult mai bine musculatura. Daca esti dintr-un loc unde ai ocazia sa mergi la plaja/bazin zilnic, fa-o. Nu te va incomoda deloc si nu vei avea probleme cu sala de forta de la inotwinking

| Helper69 a răspuns:

Salut,

Eu unul iti recomand sa te duci la sala decat la inot. La inot iti dezvolti picioarele, biceps, triceps si pieptul. Dar asta o faci intr-un timp indelungat, nu dupa 3 luni.
In schimb, daca te duci la sala iti poti dezvolta toate partile corpului depinde de ce exercitii faci, intr-un timp mult mai scurt (desigur, cu greutati mai... grele).

O zi buna,
-Helper69.